این روزها خیلی از سایت‌های مختلف مطالب زیادی راجب دانلود نرم افزار AutoDesk 3Ds Max  برای اندروید و آیفون منتشر کردند.اجرای این نرم افزار قدرتمند مدلسازی با گوشی های موبایل هوشمند مثل پلتفرم‌های Android وIOS   سازگاری نداره و عملا اجرای این نرم افزار فعلا روی گوشی‌های موبایل به دلایل پردازنده‌ها و حافظه‌های رم بسیار ضعیف یا صفحه خیلی کوچک موبایل‌های هوشمند امکان ندارد و این نرم افزار قدرتمند به هیچ عنوان نمی‌تواند روی این پلتفرم‌ها اجرا بشود.

اما برنامه‌های مشابه تری دی مکس که مخصوص گوشی‌های هوشمند هستند می‌توانند جایگزین خوبی برای رفع نیاز اولیه به مدلسازی سه بعدی باشند.

تری دی مکس

نرم افزارهای مشابه تری دی مکس برای اندروید

1- نرم افزار Sketcher 3D Pro  

یک نرم افزار مدل سازی و طراحی سه بعدی است. با این برنامه می‌توانید اشیاء سه بعدی ایجاد کرده و آن‌ها را ادیت کنید.

Sketcher 3D چیزی بین برنامه‌های کاربردی مدل سازی سه بعدی مانند Google SketchUp, Autodesk Maya , 3DS Max, AutoCAD, یا Blender و بازی‌های فیزیکی مانند Apparatus یا Garry’s Mod (GMod) می‌باشد.

2- نرم افزار SubDivFormer

این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزار های اندروید در زمینه ی مدلسازی سه بعدی می تواند باشد. تقریبا می تواند نیاز کاربر را باهدف آموزش تری دی مکس برای اندروید برطرف کند. این نرم افزار امکانات بسیار زیادی از جمله Extrude و Intrude وکه در نرم افزار تری دی مکس از آن‌ها استفاده می‌کنید را در زمینه مدلسازی دارا می‌باشد.

3- نرم افزار +SCULPT

این نرم افزار دقیقا همانند نرم افزار زیبراش ویندوز عمل میکند که شما به وسیله این نرم افزار می توانید به راحتی جزئیاتی مانند خط و خش و تو رفتگی ها و برآمدگی ها را با استفاده از براش های نرم افزار مدل های سه بعدی، به راحتی خلق کنید و از آن لذت ببرید.

4- نرم افزار Emb3D 3D Model Viewer

یک نرم افزار عالی با امکانات زیاد نرم افزار Emb3D 3D Model Viewer می‌باشد.

این نرم افزار در زمینه نمایش و پرزنت کردن کارها مناسب است. همچنین شما می‌توانید با استفاده از این نرم افزار، مدل‌های سه بعدی‌تان را به کارفرما نشان دهید.

5- نرم افزار Qubism 3D modeling5

Qubism   به شما امکان ساخت مدل‌های سه بعدی ساده را با استفاده از گوشی موبایل‌تان را می‌دهد. با استفاده از بلاک‌هایی به نام Qube می‌توانید انواع اشکال سه بعدی را ایجاد کنید. امکان تغییر مکان دادن این بلاک‌ها، اضافه کردن و حذف کردن یا شیب دادن و شکل دادن به آن‌ها وجود دارد. شما می‌توانید آن‌ها را در همه جهات ببینید.

این برنامه بسیار شبیه به برنامه اسکچاپ است و از مزیت‌های فوق العاده آن می‌توان به حجم پایین و رابط کاربری بسیار آسان آن اشاره کرد.
مدل‌هایی که با این برنامه ساخته می‌شود را می‌توان در سه فرمت PNG، JSON و DAE خروجی گرفت.
اگر به دنبال دانلود نرم افزار 3 Ds Max برای اندروید هستید، این برنامه می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای این امر باشد.

6- نرم افزار  Onshape 3D CAD6

Onshape 3D CAD به شما این امکان را می‌دهد تا مدل‌های CAD حرفه‌ای سه‌بعدی را روی تلفن هوشمند اندروید خود بسازید.
این برنامه یک مجموعه کامل از ابزارهای CAD است و به مهندسان امکان ایجاد اشکال سه بعدی مختلف و همچنین ویرایش مدل‌های ساخته شده را می‌دهد همچنین یک سرویس ابری هم در اختیار کاربرانش قرار میدهد تا افراد بتوانند به صورت گروهی باهم تعامل داشته باشند.

7- نرم افزار  Fusion 3607

Autodesk Fusion 360 یک نرم‌افزار CAD نسل جدید است. این نرم افزار ابزاری برای طراحی سه‌ بعدی و توسعه محصولات مبتنی بر فناوری‌های ابری است که فرصت‌های همکاری، طراحی دیجیتال و ماشین‌کاری را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. نرم‌افزار Fusion 360 با موفقیت به عنوان واسطه بین یک پروژه آموزشی و همچنین راه‌اندازی یک مجموعه تولیدی بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

7- نرم افزار Spacedraw8

یکی از برترین اپلیکیشن‌های مدلسازی سه بعدی موبایل است. با استفاده از این برنامه می‌توانید اشکال اولیه هندسی و همچنین مدل‌های مبتنی بر منحنی‌ها، چندضلعی و سطوح دلخواه را ایجاد کنید . Spacedraw این کار را با بافت و طراحی سه‌بعدی روی سطوح مدل‌ها پیاده‌سازی می‌کند. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید نور پردازی مناسبی را به کارهای خود بدهید.

7- نرم افزار  AutoCAD 3609

کمپانی این نرم افزار یعنی آتودسک این اپلیکیشن رسمی خود را با نام AutoCAD 360 نیز برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های هوشمند اندرویدی طراحی نموده است تا کاربران دارنده این نوع موبایل‌ها هم بتوانند از تمامی امکانات اتوکد در موبایل خود استفاده نمایند و نقشه‌ها و ایده‌هایشان را به راحتی هرچه تمام تر برروی این برنامه پیاده کنند. این نرم افزار این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که یک پرونده جدید را برای طراحی ایجاد نمایید و یا فایل‌های طراحی شده به وسیله کامپیوتر را به راحتی در این برنامه اجرا و آن را ویرایش نمایید و در صورت تمایل آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.